Brněnské výstaviště zaplní charismatici

Domácí zpravodajství

Brněnské výstaviště zaplní charismatici

ČTK / 5. 7. 2017 8:54

Mší na Brněnském výstavišti dnes večer začne Katolická charismatická konference, jíž se každoročně účastní tisíce věřících. Příznivci charismatického hnutí usilují o hlubší, emocionální prožitek křesťanské víry a nalezení nového vztahu k Bohu.

Ze světa

Katolíci a většina protestantů se shodují na účení o ospravedlnění. Připojí se i reformovaní

radiovaticana.cz / 4. 7. 2017 14:03

Katolíci a většina protestantů se shodují na účení o ospravedlnění. Připojí se i reformovaní Světové společenství reformovaných církví připojí svůj podpis ke Společnému prohlášení k nauce o ospravedlnění, informuje česká sekce radia Vatikán. Ceremonie, považovaná za důležitý krok směřující k jednotě křesťanů, se odehraje tuto středu (5. července) v německém Wittenbergu. Deklaraci v roce 1999 stvrdili podpisem zástupci katolické a luteránské církve a v roce 2006 se k ní připojili také metodisté.

Ze světa

Australská policie obvinila kardinála Pella ze zneužívání dětí, ten to ostře odmítá

ČTK / 29. 6. 2017 10:53

Australská policie obvinila kardinála Pella ze zneužívání dětí, ten to ostře odmítá Australská policie dnes obvinila hlavního finančního poradce papeže Františka, kardinála George Pella ze sexuálního zneužívání dětí. Toho se bývalý arcibiskup australského Melbourne a Sydney podle úřadů dopustil v 70. letech.

Ze světa

Papež jmenoval pět nových kardinálů ze čtyř kontinentů

ČTK / 29. 6. 2017 10:49

Papež jmenoval pět nových kardinálů ze čtyř kontinentů Papež František včera jmenoval pět nových kardinálů. Kromě duchovních ze Španělska a Švédska se jimi stali také římskokatoličtí hodnostáři ze tří mimoevropských zemí - Mali, Laosu a Salvadoru.

Domácí zpravodajství

Katolíci a protestanti ustavili komisi o době pobělohorské, chtějí odstranit předsudky

ČTK / 29. 6. 2017 10:18

Katolíci a protestanti ustavili komisi o době pobělohorské, chtějí odstranit předsudky Katolíci a protestanti budou společně zkoumat bouřlivou dobu náboženských střetů v 17. století. Vytvořili společnou komisi a chtějí vydávat publikace či pořádat konference. Chtějí tak odstranit předsudky a najít vzájemné porozumění, oznámili po dnešním společném jednání zástupci České biskupské konference a Ekumenické rady církví.

Článek měsíce

Nad výzkumem náboženských hodnot ve střední a východní Evropě

Jan Spousta / 12. 6. 2017

Kraje

Rodrigo koncert
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají se křesťanské církve podílet na duchovním programu při Prague Pride?
Ano
26%
 
Ne
69%
 
Nevím
5%
 
(Počet hlasů celkem: 160)