Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

Domácí zpravodajství

Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

red. / 12. 5. 2017 12:33

Česká televize zařadila do vysílání nový dokument o kardinálu Miloslavu Vlkovi. Zachycuje posledních sedm let tohoto mimořádně aktivního a energického člověka. Kromě jeho veřejných aktivit nabízí i pohled do soukromí a do duše kardinála.

Domácí zpravodajství

V Třinci proběhne pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte na evangelickém hřbitově

Vlastní zpráva / 12. 5. 2017 10:05

V Třinci proběhne pochod pro život a rodinu k Pomníku nenarozeného dítěte na evangelickém hřbitově V pondělí 29. května se uskuteční druhý regionální pochod pro život a rodinu v Třinci. Vychází v 16 hodin z náměstí T. G. Masaryka a povede k místnímu sousoší s názvem Pomník nenarozeného dítěte. Pomník byl odhalen v září 2014 na evangelickém hřbitově v Třinci-Lyžbicích. Posvětil jej emeritní biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání Stanislav Piętak. Slavnostního aktu se zúčastnila i starostka Třince Věra Palkovská, představitelé jiných církví působících ve městě a občané.

Domácí zpravodajství

Jesenický soud otevřel případ pohlavního zneužívání knězem. Obtěžovaný mladík si vše údajně vymyslel

ČTK / 12. 5. 2017 9:24

Jesenický soud otevřel případ pohlavního zneužívání knězem. Obtěžovaný mladík si vše údajně vymyslel Jesenický okresní soud po šesti letech znovu otevřel kauzu bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje, který byl v roce 2011 odsouzen za pohlavní zneužívání svého tehdy šestnáctiletého ministranta. K případu se soud tento týden vrátil poté, co loni v listopadu povolil obnovu řízení na základě nových důkazů. Jedna ze svědkyň totiž u soudu uvedla, že si mladík celou věc vymyslel. Mladík na svém svědectví trvá.

Domácí zpravodajství

Bohoslužba připomene vysvěcení katedrály a proces blahořečení kardinála Berana

Vlastní zpráva / 12. 5. 2017 9:16

Bohoslužba připomene vysvěcení katedrály a proces blahořečení kardinála Berana V katedrále svatého Víta bude dnes od 18:00 slavena bohoslužba k výročí posvěcení tohoto chrámu. Po dlouhé době, kdy byla stále rozestavěným torzem, byla dostavena až počátkem 20. století a vysvěcena 12. května 1929. U příležitosti výročí bude vyznamenáno několik osobností a ukončí se diecézní proces blahořečení kardinála Josefa Berana.

Ze světa

Prezident Trump navštíví Izrael i papeže

ČT24 / 10. 5. 2017 23:22

Prezident Trump navštíví Izrael i papeže Americký prezident Donald Trump koncem května navštíví Izrael, Vatikán a Saúdskou Arábii a první zahraniční cestu ve funkci hlavy státu uzavře účastí na summitu NATO v Bruselu a na summitu skupiny nejvyspělejších zemí G7 v sicilské Taormině. Napsal to podle České televize server Politico s odvoláním na své zdroje v Bílém domě.

Článek měsíce

Nad výzkumem náboženských hodnot ve střední a východní Evropě

Jan Spousta / 12. 6. 2017

Kraje

Festival United 2017
Rodrigo koncert

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají se křesťanské církve podílet na duchovním programu při Prague Pride?
Ano
29%
 
Ne
67%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 195)