Na bohoslužbě u shořelého kostela v Třinci-Gutech přišlo okolo 300 lidí

Domácí zpravodajství

Na bohoslužbě u shořelého kostela v Třinci-Gutech přišlo okolo 300 lidí

ČTK / 6. 8. 2017 17:14

Okolo 300 lidí se dnes sešlo na mši pod širým nebem u shořelého dřevěného kostela Božího těla v Třinci-Gutech. Neodradil je ani déšť. Věřící vyjadřovali smutek nad zkázou vzácné památky i naději, že se kostel podaří brzy obnovit.

Ze světa

Papež vyzývá k intenzivní modlitbě za situaci ve Venezuele

Vlastní zpráva / 6. 8. 2017 12:42

Papež vyzývá k intenzivní modlitbě za situaci ve Venezuele Vatikán rovněž vybídl tamější vládu k zastavení svého úsilí o svolání zákonodárného shromáždění a vyzval k respektování ústavy a vytvoření podmínek pro nové řešení.

Domácí zpravodajství

Dva z mužů obviněných ze zapálení kostela v Třinci jsou ve vazbě

ČTK / 5. 8. 2017 22:42

Dva z mužů obviněných ze zapálení kostela v Třinci jsou ve vazbě Soud dnes poslal do vazby dva mladíky, kteří jsou obviněni z úmyslného zapálení vzácného kostela v Třinci-Gutech. Novinářům to řekl státní zástupce Pavel Šára, podle nějž obvinění plánovali další trestnou činnost týkající se sakrálních památek.

Ze světa

Egypt vytvoří radu pro boj s terorismem, předsedat jí bude Sísí

ČTK / 28. 7. 2017 19:34

Egypt vytvoří radu pro boj s terorismem, předsedat jí bude Sísí Egypt bude mít nový orgán pro boj s terorismem. Ten bude mít na starosti strategii v boji proti extremismu, ale také bude moci předkládat návrhy na změny protiteroristických zákonů. Zároveň bude pro zlepšení mezináboženského dialogu a vzdělávání koordinovat spolupráci mezi náboženskými a bezpečnostními institucemi.

Ze světa

Papež podpořil argentinskou řeholnici věnující se transsexuálním osobám

radiovaticana.cz / 28. 7. 2017 19:19

Papež podpořil argentinskou řeholnici věnující se transsexuálním osobám Papež vyjádřil uznání a podporu řeholnici věnující se osobám označovaným termínem transsexuálové. Těmto lidem se věnuje argentinská sestra Monika Astorgová, bosá karmelitánka z kláštera v Neuquén ve střední Argentině. „Ty i tvůj klášter jste blízké mému srdci, stejně jako lidé, s nimiž pracuješ“ – sdělil soukromě Svatý otec mailem adresovaným této řeholnici.

Článek měsíce

Nad výzkumem náboženských hodnot ve střední a východní Evropě

Jan Spousta / 12. 6. 2017

Kraje

Timotej.cz
Rodrigo koncert

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají se křesťanské církve podílet na duchovním programu při Prague Pride?
Ano
26%
 
Ne
69%
 
Nevím
5%
 
(Počet hlasů celkem: 160)