Boromejky neuspěly u Nejvyššího soudu ve sporu o pozemky

Domácí zpravodajství

Boromejky neuspěly u Nejvyššího soudu ve sporu o pozemky

ČTK / 28. 7. 2017 13:36

V církevních restitucích nelze vydávat pozemky, které by stát poté musel nejspíš znovu vyvlastnit kvůli stavbě ve veřejném zájmu. Nejvyšší soud zamítl dovolání Kongregace Milosrdných sester svatého Karla Boromejského ve sporu o tři parcely v Oboře, místní části Chomutic na Jičínsku. Pozemky jsou v koridorou plánované dálnice D35.

Domácí zpravodajství

V Praze začíná třídenní sjezd Svědků Jehovových

ČTK / 28. 7. 2017 13:30

V Praze začíná třídenní sjezd Svědků Jehovových V Praze dnes začíná třídenní regionální sjezd Svědků Jehovových, potrvá do neděle. Program v holešovické Tipsport Areně zahrnuje proslovy, společné modlitby, zpívání, studium bible, filmové projekce nebo tradiční křest.

Domácí zpravodajství

Karmelitáni ve Slaném nabízejí život mnicha na zkoušku

ČTK / 27. 7. 2017 23:22

Karmelitáni ve Slaném nabízejí život mnicha na zkoušku Zkusit si, jak žijí mniši v klášteře, z čeho se skládá běžný den řeholníka a jak moc se liší či neliší od člověka trávícího denně deset hodin v kanceláři nabízejí karmelitáni ve Slaném. Na pobyt nazvaný Týden mnichem 2017 se lze přihlásit přes webové stránky.

Ze světa

Kardinál Pell odmítl u soudu v Melbourne obvinění ze zneuživání dětí

ČTK / 27. 7. 2017 23:07

Kardinál Pell odmítl u soudu v Melbourne obvinění ze zneuživání dětí Australský kardinál George Pell, včera během prvního stání u soudu v Melbourne popřel prostřednictvím svého obhájce obvinění ze zneužívání dětí. Hlavní finanční poradce papeže Františka je nejvyšším představitelem katolické církve, který stojí před soudem za údajné sexuální delikty.

Domácí zpravodajství

Kláštery jako cíl výletů, nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

ČTK / 23. 7. 2017 17:25

Kláštery jako cíl výletů, nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje.

Článek měsíce

Nad výzkumem náboženských hodnot ve střední a východní Evropě

Jan Spousta / 12. 6. 2017

Kraje

Rodrigo koncert
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají se křesťanské církve podílet na duchovním programu při Prague Pride?
Ano
26%
 
Ne
69%
 
Nevím
5%
 
(Počet hlasů celkem: 160)