Duka předá ocenění Viktoru Preissovi a Miloši Doležalovi

Domácí zpravodajství

Duka předá ocenění Viktoru Preissovi a Miloši Doležalovi

APHA / 2. 7. 2013 18:20

Kardinál Dominik Duka předá 3. července 2013 na pražském arcibiskupství Svatovojtěšské medaile Viktoru Preissovi za jeho vynikající ztvárnění role P. Josefa Toufara ve filmu "In nomine patris" a Miloši Doležalovi za jeho knihu "Jako bychom dnes zemřít měli" pojednávající taktéž o číhošťském faráři.

Ze světa

Kongregace pro otázky svatořečení potvrdila druhý zázrak Jana Pavla II.

ČTK / 2. 7. 2013 14:23

Kongregace pro otázky svatořečení potvrdila druhý zázrak Jana Pavla II. Vatikánská kongregace pro otázky svatořečení dnes schválila druhý zázrak bývalého papeže Jana Pavla II. Informovala o tom agentura ANSA, která s odvoláním na své zdroje poznamenala, že je tak velmi pravděpodobné svatořečení někdejší všeobecně oblíbené hlavy katolické církve do konce roku.

Ze světa

Šéf vatikánské banky a jeho zástupce rezignovali

ČTK / 1. 7. 2013 21:22

Šéf vatikánské banky a jeho zástupce rezignovali Generální ředitel vatikánské banky Paolo Cipriani a jeho zástupce Massimo Tulli rezignovali. Banka v posledních letech čelí podezření, že se podílela na praní špinavých peněz a že si v ní někteří Italové ukrývají příjmy před zdaněním. Povinnosti generálního ředitele zatím převezme prezident banky Ernst von Freyberg.

Domácí zpravodajství

Opravy na Velehradě finišují, bazilika je na jubilejní slavnost připravena

ČTK / 1. 7. 2013 17:49

Opravy na Velehradě finišují, bazilika je na jubilejní slavnost připravena Na Velehradě významně pokročily práce na opravě baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Účastníci slavnosti 1150. výročí příchodu soluňských bratří na Velkou Moravu si budou moci prohlédnout opravený plášť baziliky i restaurovaný interiér. Poslechnou si také zvuk opravených varhan.

Ze světa

Papež František vydá v pátek svou první encykliku, Světlo víry

ČTK / 1. 7. 2013 14:18

Papež František vydá v pátek svou první encykliku, Světlo víry Papež František vydá v pátek svou první encykliku, Světlo víry, která je výsledkem společné práce s jeho předchůdcem Benediktem XVI. O vydání encykliky informoval Vatikán, když dnes zveřejnil podrobný program akcí hlavy katolické církve.

Článek měsíce

Nad výzkumem náboženských hodnot ve střední a východní Evropě

Jan Spousta / 12. 6. 2017

Kraje

Timotej.cz
Rodrigo koncert

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají se křesťanské církve podílet na duchovním programu při Prague Pride?
Ano
29%
 
Ne
67%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 195)