Prosíme podpořte provoz magazínu Christnet.eu i v letních měsících. Okurkovou sezónu nedržíme

Výběr Christnetu

Prosíme podpořte provoz magazínu Christnet.eu i v letních měsících. Okurkovou sezónu nedržíme

Vlastní zpráva / 10. 7. 2017 10:18

Prosíme podpořte provoz portalu magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Na účtu je aktuálně necelých šest set korun, které nepokryjí měsíční náklady na provoz. Okurkovou sezónu nedržíme a chceme Vás informovat i na dovolených a prázdninových pobytech.

Ze světa

Kongregace pro bohoslužbu a svátosti potvrdila zákaz používání bezlepkových hostií

ČTK / 9. 7. 2017 9:32

Kongregace pro bohoslužbu a svátosti potvrdila zákaz používání bezlepkových hostií Hostie musí obsahovat aspoň minimální množství lepku, aby je mohli římskokatoličtí kněží podávat věřícím při slavení eucharistické bohoslužby. Rozhodla o tom vatikánská Kongregace pro bohoslužbu a svátosti. Na rozdíl od bezlepkových hostií jsou oplatky vyrobené z geneticky modifikované pšenice přípustné.

Domácí zpravodajství

Novým předsedou Ekumenické rady církví se stal Daniel Ženatý

ekumenickarada.cz / 8. 7. 2017 20:58

Novým předsedou Ekumenické rady církví se stal Daniel Ženatý Novým předsedou Ekumenické rady církví v ČR je od 1. července synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý. Daniel Ženatý, který do 30. června zastával funkci 1. místopředsedy ERC, se stal automaticky předsedou ERC poté, co předchozí předseda ERC Daniel Fajfr rezignoval na svou funkci.

Ze světa

Papež podpořil myšlenku blahořečení matematika Pascala

ČTK / 8. 7. 2017 19:31

Papež podpořil myšlenku blahořečení matematika Pascala Papež František dnes podpořil myšlenku blahořečení francouzského matematika, fyzika a náboženského myslitele Blaise Pascala, který zemřel před 355 lety. Pascal byl hluboce věřící, ale ve své době v 17. století ostře kritizoval jezuity, upozornila agentura AFP.

Domácí zpravodajství

Katolíci chtějí navázat užší spolupráci s městy a obcemi, biskupové také podpořili čínské katolíky

ČTK, cirkev.cz, red. / 8. 7. 2017 19:24

Katolíci chtějí navázat užší spolupráci s městy a obcemi, biskupové také podpořili čínské katolíky Katolická církev chce prostřednictvím Svazu měst a obcí a Svazu místních samospráv navázat dlouhodobější spolupráci s představiteli obcí. Od podzimu by zástupci církve chtěli začít uzavírat s městy a obcemi memoranda, která by měla vést k většímu zapojení církve do obecního života a vyšší vzájemnosti mezi obyvateli. Novinářům to po 110. plenárním zasedání České biskupské konference (ČBK) na Velehradě řekl kardinál Dominik Duka.

Článek měsíce

Nad výzkumem náboženských hodnot ve střední a východní Evropě

Jan Spousta / 12. 6. 2017

Kraje

Timotej.cz
Rodrigo koncert

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají se křesťanské církve podílet na duchovním programu při Prague Pride?
Ano
26%
 
Ne
69%
 
Nevím
5%
 
(Počet hlasů celkem: 160)